چاپ        ارسال به دوست

با حمایت مالی بانک دی

اولین دانشنامه اجتماعی بانکداری الکترونیک رونمایی شد

اولین دانشنامه اجتماعی صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک در نمایشگاه بانکداری اسلامی با حضور معاون فن‌آوری اطلاعات بانک دی رونمایی ‌شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی بانک دی، این دانشنامه واژگان بانکی را در حوزه‌های مختلف پرداخت و بانکداری همچون بانکداری اسلامی، بانکداری الکترونیکی، حقوق بانکی، بانکداری بین‌الملل و مواردی از این دست، مدون کرده و به ارائه تعاریف دقیق و کاربردی از واژگان حوزه‌های مرتبط با بانک پرداخته است.

دکتر شاپور زارعی ـ معاون فنآوری اطلاعات و بانکداری الکترونیک بانک دی ـ در مراسم رونمایی از این دانشنامه کمک بانک به این پروژه را در راستای مسئولیت‌های اجتماعی آن برای حمایت از توسعه دانش بانکداری و پرداخت و نیز نقش بانک دی برای آشنایی بیشتر مردم و متخصصان با محصولات بانکی و مالی دانست.

وی تاکید کرد: سعی داشتیم با حمایت از این طرح قدم مناسبی در این حوزه برداریم و امیدواریم با توسعه مدیریت دانش در صنعت بانکداری این صنعت با سرعتی بیش از پیش به جلو گام بردارد.

بستر نرم‌افزاری این دانشنامه، با نام بانکی دو(Banki2) که با توجه به اصول مدیریت دانش طراحی و اجرا شده، امکان مشارکت کاربران را در گسترش و بهینه‌سازی محتوای دانش بانکی موجود در نرم‌افزار تحت وب فراهم ساخته است.

همچنین شبکه اجتماعی این سامانه بستر مناسبی برای ارتباط و تعامل هدفمند فعالان حوزه بانکی کشور ایجاد خواهد کرد.

¬خشایار جهانیان ـ مدیرعامل شرکت اینوتکس ـ نیز درباره ویژگی‌های این دانشنامه گفت: این دانشنامه که به همت شرکت اینوتکس ایران - ایده نو اندیش تک سامانه -  طراحی و تولید شده، واژگان بانکی را در حوزه‌های مختلف مدون کرده و به ارائه تعاریف دقیق و کاربردی از واژگان حوزه‌های مرتبط با بانک برای استفاده کارشناسان، فعالان بخش بانکی کشور و عموم علاقه‌مندان پرداخته است.

دانشنامه اجتماعی بانکداری و پرداخت، همزمان با رونمایی در نمایشگاه بانکداری اسلامی در تاریخ 10 شهریورماه از طریق نشانی اینترنتی  http://www.banki2.irبرای عموم علاقه‌مندان قابل دسترسی است.

انتهای پیام


١٥:٠٩ - چهارشنبه ١٢ شهريور ١٣٩٣    /    شماره : ٦٤٩    /    تعداد نمایش : ٥١٤٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج