چاپ        ارسال به دوست

تکذیبیه بانک دی درباره یک خبر بورسی

پیرو انتشار خبری با مضمون« بانک دی در مسیر بانک سرمایه؟» و وارد کردن اتهامات بی اساس به سازمان بورس و برخی از مدیران بانک دی توسط یک روزنامه نگار سفارشی نویس ،روابط عمومی بانک دی جوابیه ای را بدین شرح منتشر نمود:
1- ادعای عنوان شده در متن خبر مذکور و برخی سایت ها و شبکه های مجازی در خصوص جبران زیان انباشته بانک دی از طریق تهاتر، کذب محض بوده و شایعه ای بیش نمی باشد و بانک دی بر اساس گزارش ها و اطلاعیه های منتشر شده در سامانه کدال( گزارش های متعدد منتهی به نامه شماره 1443/02/ب د مورخ 98/05/28 این بانک) در نظر دارد تا به شیوه های مختلف از شمولیت ماده 141 لایحه اصلاحی قانون تجارت خارج شود.
2- بانک دی دارایی های ارزشمندی دارد که ارزش افزوده ایجاد شده در قیمت آن ها به دلیل افزایش قیمت نسبت به زمان واگذاری به بانک ، سود قابل توجهی را برای بانک و ذینفعان به ارمغان می آورد و بانک با فروش دارایی های مازاد که تا کنون طی چند نوبت اقدام به انتشار آگهی مزایده فروش در روزنامه های کثیرالانتشار کرده و در حال بررسی خریدار مناسب است به چند هدف مهم از جمله اصلاح ساختار مالی و بهبود وضعیت کفایت سرمایه که از الزامات بانک مرکزی بوده، دست خواهد یافت و آن را از مشمولیت ماده 141 قانون تجارت خارج می کند. نیروگاه برق دماوند، کوهستان پارک شادی مشهد، برج شایان و پروژه چشم تهران از جمله دارایی های بانک دی هستند که می تواند مبنای مناسب و قابل دفاعی برای کاهش زیان انباشته بانک باشد.
3- موضوع مطرح شده در این خبر در خصوص تهاتر نیروگاه دماوند با شرکت سرمایه گذاری توسعه و عمران کرمان(یا آرین ماهتاب گستر) کذب است و بانک دی تا کنون هیچ برنامه و مصوبه ای برای اجرای این طرح نداشته است. همچنین شرکت توسعه و عمران کرمان نیز در آخرین اطلاعیه شفاف سازی در کنفرانس اطلاع رسانی (که به صورت مستند در سامانه کدال منتشر شده است) در پاسخ به این سوال با ذکر این که شرکت توسعه و عمران کرمان تا کنون فاقد مصوبه هیئت مدیره در این خصوص می باشد این شایعات را رد کرده است.
4- بر خلاف ادعای مطرح شده درباره پایان مهلت بانک دی برای خروج از مشمولیت ماده 141 قانون تجارت تا پایان آبان ماه 1398 به اطلاع می رساند طبق اطلاعیه شماره 1456/الف/98 مورخ 98/4/31 شرکت فرابورس ایران (منتشره در سایت شرکت فرابورس) تا پایان تیرماه سال1399 به بانک دی برای خروج از ماده 141 قانون تجارت، مهلت یکساله اعطا شده است.
5- با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی کشور و تحریم های ناجوانمردانه آمریکا که اخیراً شاهد آن هستیم سعی و تلاش همه ما باید بر آن باشد که مردم با آرامش و اطمینان سرمایه های خود را به بانک ها منتقل کنند. انتشار اینگونه اخبار بجز تشویش اذهان عمومی و ایجاد نگرانی برای سهامداران و سایر ذینفعان بانک که نتیجه آن خروج سرمایه های مردم از نظام بانکی و ورود آن به بازارهای غیررسمی و غیرمتعارف است عواقب دیگری ندارد و بسیاری از این رسانه ها دانسته یا ندانسته با این اقدام خود آب در آسیاب دشمنان قسم خورده نظام مقدس جمهوری اسلامی از جمله آمریکای جنایتکار می ریزند.
6- بانک دی ضمن قدردانی از تمامی رسانه ها و فعالان حوزه رسانه کشور که با رعایت اصول حرفه ای و اخلاق مدارانه در اطلاع رسانی شفاف به هموطنان همت می گمارند از دیگر رسانه هایی که بدون در نظر گرفتن منافع ملی و به منظور جلب توجه مخاطبان در شرایطی که اقتصاد کشور به بازگرداندن ثبات و آرامش نیاز دارد با انتشار اخبار کذب و جنجالی موجب تشویش اذهان عمومی و نگرانی مخاطبان می شوند، می خواهد در اینگونه موارد با رعایت انصاف و در نظر گرفتن منافع هموطنان عزیزمان نسبت به تنظیم خبر اقدام کنند و در خصوص اخباری که با منافع ملی گره می خورد با احتیاط بیشتری اقدام نمایند که در غیر اینصورت بانک دی این حق را بر خود مفروض می داند که به منظور صیانت از حقوق سهامداران و مشتریان گرانقدر و مردم عزیز کشورمان پیگیری های قانونی از مراجع قضایی ذیصلاح را به عمل آورد.


١٦:٤٠ - چهارشنبه ٣ مهر ١٣٩٨    /    شماره : ٢٠٠١    /    تعداد نمایش : ٧٦٠٦


نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1398/08/12 8:30
0
1
نظر بنده رو هم بگذارید: الان که سهام بانک دی تعلیق شده یک خبر در خصوص اقدامات بانک دی در این خصوص کار کنید سهامداران بانک شما الان سر در گم شده اند نه میتوانند سهام را بفروشند و نه شما خبری را مبنی بر اقداماتتان منتشر می کنید!! خواهشا در این خصوص اقدام کنید...
کاربر مهمان
1398/07/03 22:20
0
3
درود بر شرف شما که شفاف سازی کردید.کل زندگی و سرمایمون داشت دود میشد
کاربر مهمان
1398/07/03 21:1
0
1
سلام خسته نباشیدازاین که سری شفاف سازی نمودیدتشکرمی کنم چنین افرادمریض داخل هرجایی هست که بهتراست برای جلوگیری تکرارچنین خبرهایی درخصوص خبرفوق پیگیری فرمایید تاروشن شودازچه منبعی می باشد.ممنون
کاربر مهمان
1398/07/03 17:30
0
0
سلام ما از زیر ۱۰۰تومان جمعش کردیم. و در کانال تلگرامیمان هم این خبر را درج کردیم و چندکانال دیگه هم خبر چرندیات زیادی منتشر کرده بودند که منجمله بهزاد صمدی و کانال دنیای بورس دی سهم ارزش آفرین. اما کانال کارگزاری بانک دی این خبر را درج نکرده
کاربر مهمان
1398/07/03 17:9
0
2
بهتر بود زودتر در این زمینه اطلاع رسانی میگشت تا عده ای سودجو از این اخبار کذب سوء استفاده نکرده و باعث سقوط کاذب ارزش سهام بانک دی نشوند. با تشکر از اطلاع رسانی
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج